Икономически университет – Варна

Отборът по мини футбол на Икономически университет – Варна - шампион на "Купа 8 декември"

Отборът на Икономически университет – Варна спечели "Купа 8 декември" на турнира по мини футбол, организиран от дирекция "Спорт" на Община Варна. Това стана след като в груповата фаза нашите състезатели постигнаха две победи - 3:0 срещу отбор 1 на Технически университет - Варна и 1:0 срещу анголския отбор 1 на ВВМУ. Така отборът ни завърши на първото място в групата и се класира на полуфиналите, където се срещна с отбор 2 на ТУ-Варна. Там в оспорван двубой нашите момчета доминираха през по-голямата част на срещата и закономерно си извоюваха победа с 3:1 над колегите от ТУ-Варна.

Класирал се на финал, отборът ни беше максимално мобилизиран да демонстрира наличния си потенциал и това доведе до постигане на категорична победа с 5:1 над колегите от ВВМУ - отбор 2.