Икономически университет – Варна

Първо място на ИУ – Варна в лекоатлетическия крос на XXI-та Варненска универсиада

На 17.04.21 г., събота, в Морската градина на град Варна се проведе лекоатлетическият крос, част от XXI-та Варненска универсиада. При жените взеха участие 22 студентки от пет университета, като най-бързата сред тях и шампионка  с време 3,26 мин. стана Божидара Гатева от Медицински университет „Проф. Д-р. П. Стоянов“, следвана от колежката й от МУ Вероника Стефанова с резултат 3,31 мин. Бронзовият медал остана за състезателката на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ Лилия Костадинова с резултат 3,39 мин. Диана Христакиева от Икономически университет – Варна се класира на 8-мо място с време 4,02.

При мъжете стартираха 25 студенти от пет университета. Най-бързият сред тях отново беше Янислав Тодоров от Икономически университет – Варна, който дублира титлата си от „Купа 8 декември”. Той пробяга трасето от 2000 метра за бомбастичните 6,01 мин. и с това спечели златния медал. Второто място зае колегата му от Технически университет – Варна Валентин Вълканов, с много малка разлика 6,02 мин. Трети остана Рафаел Кънев от ВВМУ с време 6,59 мин.