Баскетболът в ИУ-Варна, сезон 2017/2018

Баскетболът в ИУ-Варна, сезон 2017/2018Отборът на ИУ – Варна продължава да доминира в Източната А група - мъже. Варненци остават без загуба до момента

Баскетболният отбор на Икономически университет – Варна се наложи над силния тим на "Берое – 2" в мач от 5-я кръг със 108-89. Варненци остават без загуба до момента, докато "Берое" още няма успех извън Стара Загора. Двата отбора направиха силен и много резултатен двубой на 13.11.2017 г. във Варна, като ИУ натрупа преднина от 13 точки до почивката, увеличи я още малко в третата част, и така реши нещата в своя полза.

ИУ доминираше в подкошието, откъдето вкара повече от половината от точките си, а овладя убедително и повече борби от съперника.

Шестима от играчите на Петко Делев записаха двуцифрен точков актив, като Николай Георгиев бе най-резултатен с 23 точки.

За "Берое" Мартин Раднев отбеляза 29, Евгени Василев – 22, а Милен Дудев приключи с 18 точки и 8 асистенции. От пейката на старозагорци обаче дойдоха едва 4 точки, срещу 31 от тези на ИУ.

В следващия – 6 кръг, ИУ – Варна ще посрещне като домакин отбора на Шумен на 19.11.2017 г. от 17.00 ч. в залата на университета.

Сектор "Връзки с обществеността"
14 ноември 2017 г.

Баскетболът в ИУ-Варна, сезон 2017/2018Баскетболният отбор на ИУ - Варна постигна поредната си убедителна победа в А група, Изток

Варненци нямат успех с по-малко от 20 точки дотук в своята зона.

Баскетболният отбор на Икономически университет - Варна постигна поредната си повече от убедителна победа в А група, Изток, с 88-61 срещу „Делфин“ - Бургас. Дотук варненци нямат успех с по-малко от 20 точки в своята зона.

Играчите на Петко Делев доминираха тотално в подкошието, откъдето дойдоха повечето им точки, а взеха категорично и борбата. ИУ поведе с 11 точки още след първата четвърт, а след това две части преминаха сравнително равностойно. В четвъртия период се натрупа и солидната разлика.

Четирима играчи на ИУ регистрираха двуцифрен точков актив, като най-резултатен бе Николай Георгиев с 25. 14 добави Николай Грозев, 12 - Милчо Борисов, а Николай Николов вкара още 10.

За „Делфин“ Николай Георгиев реализира 18, а Манол и Ростислав Тончеви добавиха съответно 17 и 16. От пейката за бургазлии обаче дойдоха само 6 точки и засега „Делфин“ остава само с една победа в А група.

На 13.11.2017 г. ИУ – Варна посреща като домакин отбора на „Берое 2“ от 16.30 ч. в залата на университета.

7 ноември 2017 г.

Баскетболът в ИУ-Варна, сезон 2017/2018Баскетболният отбор на ИУ – Варна излезе еднолично начело в източния регион на мъжката А група

Баскетболният отбор на Икономически университет – Варна излезе еднолично начело в източния регион на мъжката А група. В дербито на региона на 29.10.2017 г. тимът победи „Чавдар“ – Троян като гост с резултат 90-50. Така варненци имат три победи до момента и са непобедени, а троянци са с 2 – 1.

Гостите поведоха в началото и останаха напред през цялата първа четвърт, а след това и до почивката, когато имаха 5 точки аванс. Те избухнаха със серия от 30 – 11 след подновяването на играта и се откъснаха напред, за да запазят комфортна преднина до края на мача.

Венелин Христов записа 21 точки и 10 борби за победителите, 18 плюс 10 добави Николай Грозев, а всички играчи в състава влязоха в игра и с изключение на един се разписаха.

За „Чавдар“ Тодор Колев отбеляза 12 точки, а Любомир Лилов – 11.

В следващия кръг ИУ – Варна посреща като домакин отбора на „Делфин“ – Бургас на 5.11.2017 г. от 11.00 ч. в залата на университета.

30 октомври 2017 г.

Баскетболът в ИУ-Варна, сезон 2017/2018Отборът на ИУ–Варна спечели втора поредна победа в баскетболната А група – мъже

Баскетболният отбор на Икономически университет – Варна спечели втора поредна победа в морското дерби, след като се наложи над "Черноморец" с 80 - 60 в мач на 22.10.2017 г. Домакините започнаха надпреварата добре и постепенно натрупаха разлика, която след първото полувреме стигна до 20 точки. След паузата играта бе далеч по-равностойна, но варненският тим удържа аванса си.

Николай Грозев бе най-резултатен за победителите с 22 точки. С 15 се отчете Милчо Борисов, Николай Георгиев добави 13, а 12 има Ивайло Тодоров. За "Черноморец" Стоян Милчев вкара 23 точки, а с 20 се отчете Димитър Найденов.

В следващият мач на 29.10.2017 г. студентите-икономисти ще гостуват на БК "Чавдар", гр. Троян, чийто отбор до този момент също е записал две поредни победи.

баскетбол 2017/2018  Баскетбол 2017/2018  Баскетбол 2017/2018  Баскетбол 2017/2018  Баскетбол 2017/2018

25 октомври 2017 г.

Баскетболът в ИУ-Варна, сезон 2017/2018Победа за студентите от ИУ–Варна в първия им мач от новия баскетболен сезон на "А" група за мъже

Започна новият състезателен сезон на баскетболната "А" група за мъже. На 15 октомври студентите от ИУ–Варна постигнаха първата си победа като гост срещу отбора на БК "Шумен" с резултат 98:67 /на полувреме 46:44/. Първото полувреме не предполагаше такава разлика в крайния резултат. Отборите изиграха равностойни 20 минути, след които варненци водеха с 2 точки. През втората половина на мача обаче те бяха категорично по-силни и бързо се откъснаха напред, постигайки 31 точки разлика в края.Така отборът на Икономически университет – Варна защити името си на фаворит в регион "Изток".

Николай Николов записа 26 точки и 8 борби за ИУ, Николай Грозев добави 17 точки, а с 10 и 5 борби завърши Мартин Коцев. Всички играчи в състава влязоха в игра и отбелязаха точки. За Шумен най-резултатен беше Мирослав Денчев с 18 точки, а 13 плюс 6 борби и 5 асистенции добави Росен Иванов.

Следващият мач на студентите е на 22.10.2017 г. /неделя/ от 17.00 ч. в Спортния комлекс на ИУ–Варна. Те ще посрещнат като домакини отбора на "Черноморец" – Бургас.